Jaki biznes otworzyć w UK ?

Nie każdy jest stworzony do prowadzenia własnego biznesu, niektórzy po prostu chcą pracować w UK – dla kogoś, bo tak jest bezpieczniej, bo tak jest stabilniej, bo tak jest wygodniej. Jeżeli jednak myślisz, że świetnie nadajesz się do prowadzenia własnego biznesu – Anglia może okazać się doskonałym krajem do tego typu działalności. Dlaczego ? To właśnie tutaj system podatkowy jest prosty i przejrzysty, pozwala Tobie na prowadzenie biznesu, nie zamartwiając się przy tym o skomplikowane przepisy i papiery. Wielu urzędów – w ogóle nie ma. Tak więc biznes od strony biurokracji prowadzi się tu naprawdę wygodnie. Finansowo również bardzo fajnie to wygląda – bo jeżeli nie zarobimy grosza na naszym biznesie, Państwo nie obciąży nas opłatami związanymi z prowadzeniem własnej firmy.

Jaki biznes otworzyć w UK ?

Moglibyśmy zrobić listę biznesów które warto tu otworzyć. Taka lista jednak mija się zupełnie z celem. Niektóre biznesy działają tu identycznie jak w Polsce, niektóre zupełnie odwrotnie, czasami lepiej od jednej strony, gorzej od innej strony. Kto u kogoś pracował i ma porównanie – ten doskonale wie. Według nas – jeżeli jakikolwiek biznes można prowadzić w Polsce, tu będzie łatwiej go prowadzić, a szansa że biznes się utrzyma i rozwinie jest nieporównywalnie większa. Rozpoczynając jakikolwiek biznes – czekają nas mniejsze opłaty, zainteresowanie klientów naturalnie będzie większe i szansa, że ktoś zostawi pieniądze w naszym biznesie – również wzrośnie. Dzieje się tak dlatego, że bardzo wiele osób żyjących tutaj – po prostu ma pieniądze. Może nie są to miliony, jednak często kilkukrotnie większe pieniądze niż u ludzi w Polsce. Tu mniej oszczędzamy – bo anglia przyzwyczaja do takiego konsumenckiego życia.

Jakie biznesy dobrze działają w UK ?

Z naszego doświadczenia – wszystkie. Obsługujemy różnych klientów, czasami są to budowlańcy, którzy działają na własną rękę, czasami zorganizowane firmy budowlane, zatrudniające wielu pracowników. Są i osoby, które próbują swoich sił oferując usługi fryzjerskie czy kosmetyczne, i tu na ironię – branże, które są przeładowane – mimo wszystko, dobra specjalistka, która się stara zadowolić klienta – zawsze znajdzie pracę, wręcz nie będzie w stanie obrobić wszystkich klientów. Rozmawialiśmy z wieloma właścicielami biznesów, niektórzy dorobili się tu milionów funtów, inni wiodą spokojne życie. Cechą wspólną wszystkich osób, które działają na własny rachunek jest to, że na ogół żyją kilkakrotnie lepiej niż osoby pracujące na przeciętnym etacie. Macie pomysł na biznes – działajcie, biznes który nie do końca wypali zawsze można odsprzedać, w ten sposób minimalizując ryzyko, jeżeli jednak skupicie się na jakości – raczej to nie będzie potrzebne, wysoka jakość sama się obroni.

Leave your comment